Ładowanie...
Telefon
Zadzwoń:
+48 32 201 02 65
Znamiona barwnikowe Katowice

Znamiona barwnikowe

Znamiona barwnikowe nazywane są potocznie pieprzykami. Występują na skórze twarzy i ciała praktycznie u każdego. Często mają charakterystyczne kształty, umiejscowienia. Pomimo, że nie są bolesne ani uciążliwe, pieprzyki należy kontrolować regularnie kontrolować u dermatologa.

Jak wygląda badanie znamion barwnikowych? Badanie jest całkowicie bezbolesne. Wykonuje się je dwoma metodami. Dermatolog ogląda zmiany pod dermatoskopem lub za pomocą videodermatoskopem.

Czym się różni dermatoskopia od videodermatoskopii? Dermatoskopia to badanie ręczne, które lekarz wykonuje dermatoskopem. Urządzenie wyglądem przypomina lupę. Powiększa zmianę do takiego rozmiaru, że lekarz może ją scharakteryzować i zakwalifikować jako złośliwą lub niezłośliwą. Videodermatoskopia jest badaniem komputerowym, które daje maksymalne powiększenie optyczne FullHD. Lekarz kwalifikuje znamię. Jednak w przypadku dermatoskopii nie mamy możliwości zapisania obrazu. Tutaj system pozwala nam na zapisanie obrazu i jego analizę po kilku miesiącach. Można wtedy porównać jak zmiana zachowuje się w czasie.

Konsultacje z chirurgiem i chirurgiem plastycznym Katowice
Konsultacje z chirurgiem i chirurgiem plastycznym
Chirurgiczne usunięcie zmian skórnych Katowice
Chirurgiczne usunięcie zmian skórnych
Wideodermatoskopia – badanie zmian skórnych Katowice
Wideodermatoskopia – badanie zmian skórnych