Centrum DER-MED Facebook Instagram

Laserowe zamykanie naczynek na twarzy i nogach Katowice

Laserowe zamykanie naczynek na twarzy i nogach Katowice

Zabieg w kategoriach:

Zabiegi laserowe Laserowe zamykanie naczynek na twarzy i nogach Katowice

Często nazywane są przez pacjentów pajączkami czy czerwonymi „wężykami”. Pojawiają się najczęściej na twarzy w okolicach policzków i niestety nie są naszą ozdobą.
Rozszerzone naczynka na twarzy i nogach to jedne z najczęściej powtarzających się wskazań do zabiegu laserowego. Zmiany te w równym stopniu dotykają kobiet i mężczyzn. Rozszerzonych naczynek nie należy lekceważyć gdyż mogą być początkiem rumienia i trądziku różowatego. Na szczęście dzięki zastosowaniu nowoczesnej laseroterapii można je skutecznie i bezpiecznie zamknąć – wykorzystując laserowe zamykanie naczynek. Zabieg wykonuje lekarz.

Poznaj szczegóły

Zabieg laserowego zamykania naczynek dedykowany jest osobom, u których na twarzy czy nogach pojawiają się rozszerzone naczynka. Problem jest widoczny na skórze w postaci widocznych czerwonych żyłek. Najskuteczniejszą metodą walki z rozszerzonymi naczynkami jest laseroterapia. W TOP CLINIC DER-MED pracujemy na platformie laserowej. Laser emituje wiązkę światła, która powoduje kontrolowany stan zapalny, a w efekcie zrośnięcie naczyń. Co ważne, głowica lasera posiada system chłodzenia naskórka, który niweluje dyskomfort odczuwany w trakcie procedury, chroni przed oparzeniem i zwiększa komfort zabiegu. Wszystkie parametry zabiegowe są dopierane przez lekarzy indywidualnie wg potrzeb pacjenta.

By osiągnąć jak najlepsze efekty terapeutyczne wymagane jest wykonanie serii zabiegów. Jeżeli jednak pacjent posiada pojedyncze naczynko - w dużej ilości przypadków zamykamy je podczas jednej sesji zabiegowej.

Czas trwania jednego zabiegu

30 min.

Zalecana ilość zabiegów

Zalecana seria zabiegów. O ilości decyduje lekarz podczas konsultacji w oparciu ilość, głębokość zmian.

Miejsce wykonywania zabiegu

Katowice

Laserowe zamykanie naczynek na twarzy i nogach Katowice

Zabieg polecany na obszary

Centrum DER-MED

Zalety

 • Krótki czas trwania zabiegu.
 • Wysoki komfort zabiegu dzięki chłodzącemu systemowi w jaki wyposażona jest głowica dzięki czemu zabieg jest bezbolesny i nie wymaga znieczulenia.
 • Indywidualnie dobierane parametry zabiegowe.
 • Doskonałe efekty przy mniejszej ilości zabiegów w serii w stosunku do innych laserów.
 • Zabieg wykonywany jest przez doświadczonego lekarza.

Efekty

 • Zamknięcie popękanych naczynek na twarzy i nogach.
 • Redukcja zmian naczyniowych na twarzy i nogach.

Wskazania

 • Cera naczynkowa.
 • Popękane naczynka na twarzy.
 • Popękane naczynka na nogach.
 • Pajączki.
 • Zmiany naczyniowe.

Główne przeciwwskazania

 • Aktywne infekcje w obszarze zabiegowym – bakteryjne, wirusowe, grzybicze.
 • Choroba, infekcja bakteryjna lub wirusowa.
 • Świeża opalenizna.
 • Ciąża i okres karmienia piersią.
 • Przyjmowanie leków światłouczulających (retinoidy, antydepresyjne, tetracykliny).
 • Bielactwo, łuszczyca w fazie aktywnej.
 • Niewyrównana cukrzyca.
 • Padaczka.
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi.
 • Skłonność do powstawania bliznowców (keloidów).
Centrum DER-MED

Proces zabiegu

1. Konsultacja do zabiegu zamykania naczynek

Konsultacja z lekarzem pozwala ocenić specjaliście stan skóry oraz wyznaczyć odpowiedni plan terapii laserowej.

Zabieg zamykania naczynek trwa ok. 15-30 minut. Lekarz ustawia odpowiednie parametry lasera by zabieg był bezpieczny i skuteczny. Następnie przykłada głowicę lasera do leczonego obszaru skóry. Podczas emisji wiązki lasera w tkankach zachodzą procesy odpowiadające za zamykanie naczynek oraz regenerację skóry.

Przygotowanie do zabiegu

Przygotowanie

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg zamykania naczynek nie wymaga specjalnych przygotowań. Ważne jest jednak by podczas konsultacji szczerze odpowiedzieć na zadawane przez lekarza pytania by wykluczyć wszystkie przeciwwskazania.

Miejsce wykonywania zabiegu

Gabinet dermatologiczny w Katowicach.

Miejsce wykonywania zabiegu

Miejsce:
Katowice

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Laserowe zamykanie naczynek jest uważane za jedną z bezpieczniejszych metod, ponieważ energia emi­to­wana przez laser jest odpo­wied­nio dobie­rana przez leka­rzy do wielkości i ilości naczynek. Dzięki temu nie ma możliwości uszkodzenia tkanek.

Jakość

W TOP CLINIC DER-MED pracujemy na sprawdzonych technologiach od różnych producentów. Daje nam to możliwość dobór odpowiedniego urządzenia i technologii dla konkretnego pacjenta.

Jakość

Jakość

Komfort pozabiegowy

Komfort

Komfort pozabiegowy

Po zabiegu zamykania naczynek można od razu wrócić do domu, jednak należy stosować się do zaleceń lekarskich. Należy odpowiednio dbać o leczony obszar skóry, m.in. nie można go opalać ani narażać na uszkodzenia. Bardzo istotne jest stosowanie kremu z filtrem SPF 50.

Czy zabieg zamykania naczynek jest bolesny?

Laserowe zamykanie naczynek jest zabiegiem komfortowym. Głowica lasera została wyposażona w system chłodzący, który poprawia odczucia pacjenta.

Wszystko zależy od wielkości i ilości naczynek. Podczas konsultacji lekarz określi ilość zabiegów, które należy wykonać by efekt był jak najlepszy. Często, gdy naczynko jest pojedyncze, wystarczy jeden zabieg by je skutecznie zamknąć.

Jeżeli zmian jest naprawdę bardzo dużo może dojść do sytuacji, w której lekarz zaleci podzielenie ich zamknięcia na np. dwie wizyty. Jednak standardowo usuwamy zmiany z jednej partii np. twarz podczas jednego zabiegu. Oczywiście laserowe zamykanie naczynek jest zabiegiem, który wykonujemy w serii.

Fotoprotekcja jest ważnym elementem codziennej pielęgnacji skóry. Dlatego należy ją stosować nie tylko po zabiegach laserowych. Krem z filtrem 50 SPF pozwala ochronić skórę. Jeżeli chodzi o unikanie bezpośrdeniego nasłonecznienia po laserowym zamykaniu naczynek okres ten wynosi ok 2 tygodnie. Dokładne szczegóły poda lekarz po zabiegu.

Zamykanie naczynek laserem nie jest zabiegiem inwazyjnym. Zaczerwienienie czy ewentualne podrażnienie powinno ustąpić w ciągu kilku dni.

Cena
Zamykanie pojedynczego naczynka Alma Harmony XL PRO Urządzenie wyposażone w głowicę chłodzącą. Parametry dobierane indywidualnie. 280
Zamykanie naczynek na nosie Alma Harmony XL PRO Urządzenie wyposażone w głowicę chłodzącą. Parametry dobierane indywidualnie. 380 - 450
Zamykanie naczynek na policzkach Alma Harmony XL PRO Urządzenie wyposażone w głowicę chłodzącą. Parametry dobierane indywidualnie. 480 - 580
Zamykanie naczynek na całej twarzy Alma Harmony XL PRO Urządzenie wyposażone w głowicę chłodzącą. Parametry dobierane indywidualnie. 680 - 780
Zamykanie naczynek na dekolcie Alma Harmony XL PRO Urządzenie wyposażone w głowicę chłodzącą. Parametry dobierane indywidualnie. 680 - 780
Zamykanie naczynek na nogach Alma Harmony XL PRO Urządzenie wyposażone w głowicę chłodzącą. Parametry dobierane indywidualnie. 480 - 1080
Zamykanie naczynek w okolicy kolan/kostek Alma Harmony XL PRO Urządzenie wyposażone w głowicę chłodzącą. Parametry dobierane indywidualnie. 480 - 580
Zamykanie naczynek na twarzy, szyi lub szyi, dekolcie Alma Harmony XL PRO Urządzenie wyposażone w głowicę chłodzącą. Parametry dobierane indywidualnie. 1080 - 1320
Zamykanie naczynek na twarzy, szyi i dekolcie Alma Harmony XL PRO Urządzenie wyposażone w głowicę chłodzącą. Parametry dobierane indywidualnie. 1620 - 1880
Konsultacja do zabiegu zamykania naczynek Alma Harmony XL PRO Połączona z zabiegiem zamknięcie naczynek na wybrany obszarze. Usługa bezpłatna
Konsultacja do zabiegu zamykania naczynek Alma Harmony XL PRO Samodzielna. 200

Opinie

Wszystkie prawa zastrzeżone
© 2024 TOP CLINIC DER-MED Katowice