Centrum DER-MED Facebook Instagram

Leczenie zgrzytania zębami (bruksizm) Katowice

Leczenie zgrzytania zębami (bruksizm) Katowice

Zabieg w kategoriach:

Medycyna estetyczna Leczenie zgrzytania zębami (bruksizm) Katowice

Silny stres u każdego z nas może objawiać się w różny sposób. Jedynym z nich jest niekontrolowane zaciskanie szczęk i zgrzytanie zębami zwane bruksizmem. Ta tylko pozornie niegroźna dolegliwość może mieć niekorzystne skutki dla naszego organizmu, a przede wszystkim zębów.
Mimowolne zgrzytanie zębami i zaciskanie szczęk wiązane jest z pracą mięśni żwaczy. Najczęściej bruksizm występuje w nocy podczas snu. Dlatego to właśnie nasi partnerzy jako pierwsi zwracają uwagę, że podczas snu „wydajemy dźwięki zębami”.  Dzięki rozwojowi medycyny obecnie bruksizm można skutecznie leczyć za pomocą toksyny botulinowej. Jeżeli borykasz się z takim problemem przeczytaj poniższy wpis. Konsekwencje nieleczenia mogą być naprawę uciążliwe i groźne dla całego organizmu.

 

Poznaj szczegóły

Bruksizm powoduje około dziesięć razy większy nacisk szczęk na siebie niż podczas przegryzania czegoś naprawdę twardego. Taka siła nie może być bez znaczenia dla naszych zębów oraz szkliwa. Rozchwianie zębów, ścieranie koron czy odsłanianie szyjek zębowych, a także wypracowanie kwadratowego kształtu szczęki to tylko niektóre powikłania. Dlatego tak ważne jest by nie lekceważyć tego problemu. Bezpieczny zabieg ostrzyknięcia mięśni żwaczy toksyną botulinową daje świetne efekty terapeutyczne.
Ostrzyknięcie rozluźnia szczęki, ogranicza niepotrzebną pracę mięśni przez co zapobiega mimowolnemu ich zaciskaniu. Zabieg wypływa korzystnie na wygląd twarzy, która z czasem zaczyna się wysmuklać (przy regularny ostrzykiwaniu bruksizmu).

Leczenie zgrzytania zębami (bruksizm) Katowice

Zabieg polecany na obszary

Centrum DER-MED

Zalety

  • Skuteczne leczenie mimowolnego zgrzytania zębami.
  • Skuteczne leczenie mimowolnego zaciskania szczęk.
  • Wysokie bezpieczeństwo zabiegu.
  • Doświadczony lekarz.
  • Precyzyjne podanie preparatu w miejscu pracy mięśnia.

Efekty

  • Prawidłowy nacisk pomiędzy szczękami.
  • Rozwiązania problemu z mimowolnym zgrzytaniem oraz zaciskaniem szczęk w nocy lub w ciągu dnia.
  • Brak bólów głowy będących efektem bruksizmu.
  • Zatrzymanie procesu niszczenia, ścierania, rozchwiania zębów w szczęce.

Wskazania

  • Bruksizm - mimowolne zgrzytanie zębami oraz zaciskanie szczęk.
Centrum DER-MED

Czy zabieg leczenia zgrzytania zębami nie zmieni wyglądu mojej twarzy?

W TOP CLINIC DER-MED zabieg leczenia bruksizmu wykonują doświadczeni lekarze medycyny estetycznej. Zawsze podają toksynę botulinową tak by osiągnąć jak najlepsze efekty zarówno wizualne jak i związane ze specyfiką danego zabiegu.

Tosyna botylinowa jest jedną z najbardziej przebadanych substancji stosowanych w medycynie estetycznej. Mogą go bezpiecznie stosować osoby w różnym wieku. Jest jeden warunek - zabieg z użyciem toksyny zawsze musi wykonać doświadczony lekarz. Gwarantuje to, że ilość preparatu zostanie prawidłowo dobrana.

Cena
Leczenie bruksizmu toksyną botulinową 1390

Opinie

Umów
wizytę
Wszystkie prawa zastrzeżone
© 2024 TOP CLINIC DER-MED Katowice