Centrum DER-MED Facebook Instagram

Laserowe usuwanie zmian skórnych Katowice

Laserowe usuwanie zmian skórnych Katowice

Zabieg w kategoriach:

Dermatologia i dermatochirurgia Laserowe usuwanie zmian skórnych Katowice

Zmiany skórne są częstym problemem estetycznym i zdrowotnym kobiet i mężczyzn. Dzięki rozwojowi medycyny można je skutecznie mało inwazyjnie, usunąć. Metoda usunięcia zmiany skórnej zależna jest od rodzaju zmiany. Można przyjąć zasadę, że laserem usuwane są brodawki (kurzajki) i włókniaki. Jest to metoda szybka, bezpieczna i małoinwazyjna. Należy pamiętać jednak, że decyzję o wyborze odpowiedniej metody zawsze podejmuje lekarz kierując się dobrem pacjenta.

Poznaj szczegóły

Laserowe usuwanie zmiany jest bezpieczną i małoinwazyjną metodą. Wyróżnia ją czas trwanie zabiegu - czasem jest to dosłownie kilka minut, oraz krótki czas regeneracji skóry. Jak działa laser? Światło lasera działa na zmienione chorobowo tkanki, a dokładnie na białka, z których się składają. Podgrzewa ja do odpowiedniej temperatury. Takie działanie powoduje "ścięcie się" białek i przez to można je łatwo usunąć. Po zmianie zostaje niewielki strupek.

Czas trwania jednego zabiegu

15 - 30 min.

Zalecana ilość zabiegów

W większej ilości wypadków zmianę udaje się w całości usunąć podczas jednego zabiegu.

Miejsce wykonywania zabiegu

Katowice

Laserowe usuwanie zmian skórnych Katowice

Centrum DER-MED

Zalety

 • Krótki czas trwania zabiegu.
 • Możliwość usunięcia kilku zmian podczas jednej wizyty.
 • Laser nie narusza bezpośrednio skóry.
 • Doskonałe efekty zabiegowe.
 • Szybki proces gojenia.
 • Laserowe usuwanie zmian wykonuje doświadczony lekarz.

Efekty

 • Usunięcie niechcianej zmiany skórnej w sposób bezpieczny i szybki.

Wskazania

 • Brodawki, kurzajki.
 • Włókniaki.
 • Inne zmiany skórne.

Główne przeciwwskazania

 • Aktywne infekcje w obszarze zabiegowym – bakteryjne, wirusowe, grzybicze.
 • Choroba, infekcja bakteryjna lub wirusowa.
 • Świeża opalenizna.
 • Ciąża i okres karmienia piersią.
 • Przyjmowanie leków światłouczulających (retinoidy, antydepresyjne, tetracykliny).
 • Bielactwo, łuszczyca w fazie aktywnej.
 • Niewyrównana cukrzyca.
 • Padaczka.
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi.
 • Skłonność do powstawania bliznowców (keloidów).
 • Spożywanie alkoholu 24 godz. przed zabiegiem.
Centrum DER-MED

Proces zabiegu

1. Konsultacja laserowa

W trakcie konsultacji lekarz zapoznaje się z problemem pacjenta, a następnie kwalifikuje go do odpowiedniego zabiegu. Odpowiada także na wszelkie pytania, przedstawia indywidualny plan terapii, wyjaśnia i daje wskazówki co do działań pozabiegowych.

Zabieg trwa niezwykle krótko – konkretny czas zależy od wielkości obszaru poddanego terapii, lecz w niektórych przypadkach jest to zaledwie kilka minut. Co więcej, często wykonanie jednej sesji wystarczy do uzyskania pełnych rezultatów!

Przygotowanie do zabiegu

Przygotowanie

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania.

Miejsce wykonywania zabiegu

Zabieg wykonujemy w gabinecie lekarskim w Katowicach.

Miejsce wykonywania zabiegu

Miejsce:
Katowice

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Zabieg jest małoinwazyjny, a po usunięciu niechcianych zmian na skórze nie pozostają blizny. Na jego bezpieczeństwo oraz efekty wpływają nowoczesne, sprawdzone urządzenia oraz umiejętności odpowiednio wyszkolonego lekarza.

Jakość

Skuteczne usunięcie różnego rodzaju zmian może zakończyć się… na jednej sesji! Laser CO2 jest w swojej kategorii jednym z najlepszych sprzętów – jego działanie dostosowuje się do indywidualnych potrzeb pacjenta, a wszystkiego strzeże baczne oko wykwalifikowanych lekarzy TOP CLINIC DER-MED.

Jakość

Jakość

Komfort pozabiegowy

Komfort

Komfort pozabiegowy

Przez około dobę skóra będzie zaczerwieniona, odczuwalny może być również obrzęk, swędzenie, pieczenie – tego typu objawy mogą przeciągnąć się na kilka kolejnych dni. W następnym etapie (w przeciągu tygodnia od wykonania zabiegu) skóra na danym obszarze zbrązowieje, a następnie ulegnie złuszczeniu, co jest naturalnym procesem gojenia. Po tym czasie wszystko wróci już do normy – przy czym wciąż należy pamiętać o delikatniejszym traktowaniu miejsca poddanego kuracji, unikaniu słońca, dodatkowych podrażnień etc.

Czy laserem można usunąć każdą zmianę?

Nie, o usunięciu laserem konkretnej zmiany zawsze decyduje lekarz. Przy podejmowaniu decyzji kieruje się wiedzą, rodzajem, a także bezpieczeństwem pacjenta.

Nie, usunięcie laserowe jest bardzo komfortowe dla pacjenta.

Bezpośrednio po zabiegu skóra jest obrzęknięta, zaczerwieniona, może pojawić się swędzenie oraz pieczenie – objawy mijają po około dobie (czasami po kilku dniach). W niektórych przypadkach na skórze mogą pojawić się także małe strupki, co również jest reakcją mieszczącą się w normie.
Należy pamiętać, że jeżeli przed zabiegiem zostały wykluczone wszelkie przeciwwskazania, a po wykonaniu laseroterapii stosowane są wskazówki podane przez specjalistów – m.in. unikanie dodatkowego podrażniania skóry, ekspozycji na słońce, sauny, basenu etc. – nie powinno być obawy o bezpieczeństwo organizmu.

Tak, lekarz może usunąć więcej niż jedną zamianę podczas jednej wizyty. Jest to bardzo wygodne dla pacjenta. Nie jest wymagane wtedy kilka wizyt. Wyjątkiem jest sytuacja gdy pacjent ma zmian naprawdę dużo lub są one bardzo duże.

Nie, usunięcie laserowe nie wymaga co do zasady założenia szwów. Tym różni się między innymi od usunięcia skalpelem.

Cena
Usunięcie pojedynczej zmiany od 300 Cena zależy od wielkości zmiany.
Usunięcie więcej niż jednej zmiany od 400 Cena zależy od ilości, wielkości oraz umiejscowienia zmian. Przykładowo usunięcie trzech drobnych zmian to koszt w okolicy 400 - 700 zł.
Konsultacja laserowa Połączona z zabiegiem. Usługa bezpłatna
Konsultacja laserowa Samodzielna konsultacja do zabiegu. 200

Opinie

Umów
wizytę
Wszystkie prawa zastrzeżone
© 2024 TOP CLINIC DER-MED Katowice