Centrum DER-MED Facebook Instagram

Blefaroplastyka powiek górnych i dolnych Katowice

Blefaroplastyka powiek górnych i dolnych Katowice

Bleafroplastyka powiek górnych i dolnych (korekcja powiek) jest zabiegiem, na który decydują się pacjenci bez względu na wiek. Z jednej strony zabieg pozwala wizualnie odmłodzić twarz, zniwelować tzw. smutne spojrzenie oraz poprawić wygląd skóry wokół oczu. Z drugiej strony – zabieg blefaroplastyki pozwala zwiększyć pole widzenia, które opadające górne powieki skutecznie ograniczają. O ile aspekty estetyczny (odmłodzenie) niezwykle istotny jest dla kobiet, tak zwiększenie pola widzenia jest ważnym argumentem dla mężczyzn, którzy decydują się na blafaroplastykę.

W TOP CLINIC DER-MED w Katowicach wykonujemy blefaroplastykę metodą laserową oraz chirurgiczną. O wyborze metody decyduje lekarz wraz z pacjentem.

Poznaj szczegóły

Blefaroplastyka (korekcja powiek)jest obecnie jednym z najchętniej wybieranych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej i estetycznej. Ten fakt nie powinien dziwić. Do wyglądu naszej twarzy przywiązujemy największą uwagę. Co więcej, to właśnie wygląd oczu ma największe znaczenie dla ekspresji i wyglądu naszej twarzy.

Z jakich powodów najczęściej wykonujemy blefaroplastykę? Blefaroplastykę wykonujemy z kilku powodów. Najczęstsze to - nadmiar skóry powiek, przepukliny tłuszczowe, ograniczenie pole widzenia oraz worki pod oczami. Jednak bez względu na wskazania, efekty zabiegu zawsze są fantastyczne.
Cała twarz wygląda na młodszą, bardziej wesoła, a oko zostaje "otwarte" dzięki czemu zwiększa się pole widzenia. Pacjent zyskuje więc podwójnie.

Jeżeli chodzi o blafaroplastykę powiek dolnych, zabieg pozwala skutecznie zniwelować tzw. "worki pod oczami" oraz wygładzić skórę pod okiem.

W TOP CLINIC DER-MED wykonujemy zabieg na powiekach górnych i dolnych. W zależności od potrzeb pacjenta możemy wykonać zabieg blefaroplastyki powiek dolnych i górnych na jednej wizycie.

Czas trwania jednego zabiegu

90 - 120 min.

Zalecana ilość zabiegów

Zabieg jest jednorazowy.

Miejsce wykonywania zabiegu

Katowice

Blefaroplastyka powiek górnych i dolnych Katowice

Zabieg polecany na obszary

Centrum DER-MED

Zalety

 • Trwały efekt zabiegu.
 • Zabieg wykonujemy tylko raz, nie wymaga serii.
 • Wykonywany z znieczuleniu miejscowym przez doświadczonego lekarza oraz asystę.
 • Nie wyklucza z codziennego funkcjonowania.
 • Brak hospitalizacji, po zabiegu pacjent wraca do domu.
 • Zabieg wykonuje doświadczony lekarz - chirurg plastyczny lub okulista.
 • Relatywnie krótki czas trwania zabiegu.
 • Praktycznie niewidoczne blizny (umiejscowione w miejscu naturalanego załamania powiek.

Efekty

 • Wizualne odmłodzenie całej twarzy.
 • Zniwelowanie tzw. "smutnego spojrzenia".
 • Poprawa oraz zwiększenie pola widzenia.
 • Wygładzenie skóry powiek.
 • Wyeksponowanie linii rzęs.
 • Wyraziste spojrzenie.
 • Zniwelowanie worków pod oczami.
 • Lifting skóry wokół oczu.
 • Odciążenie i otwarcie oka.

Wskazania

 • Nadmiar skóry powiek górnych.
 • Opadanie powiek górnych.
 • Asymetria powiek.
 • "Smutne spojrzenie".
 • Wiotka skóra powiek.
 • Worki pod oczami.
 • Przepukliny tłuszczowe.

Główne przeciwwskazania

 • Infekcja wirusowa lub bakteryjna.
 • Nieprawidłowe wyniki zleconych badań.
 • Zaburzenia w gojeniu się ran.
 • Problem z krzepliwością krwi.
 • Ciąża lub karmienie piersią.
Centrum DER-MED

Proces zabiegu

1. Konsultacja kwalifikacyjna

Podczas konsultacji lekarz kwalifikuje pacjenta do zabiegu blefaroplastyki (korekcji powiek). Przeprowadza wywiad medyczny oraz poznaje jego oczekiwania co do efektów. Kluczowe jest także omówienie wskazań, ewentualnych chorób pacjenta. Lekarz zleci także odpowiednie badania z krwi. Co do zasady jest to morfologia, krzepliwość krwi, HCV i HBs antygen. Podczas przeprowadzania wywiadu może się jednak okazać, że potrzebne są dodatkowe badania.

Jeżeli nie stwierdzono przeciwwskazań do zabiegu blefaroplastyki (korekcji powiek) - można umówić termin zabiegu. Przed samym zabiegiem lekarz wykonuje specjalny rysunek na powiekach by precyzyjnie oznaczyć obszar do usunięcia. Pacjent zostaje miejscowo znieczulony. Następnie lekarz usuwa nadmiar skóry oraz zakłada maleńkie, cienkie szwy w miejscu usunięcia. Po zabiegu zakładane są specjalne opatrunki (pacjent normalnie widzi), a pacjent udaje się do domu.

Kontrola odbywa się po 7 dniach i połączona jest z usunięciem szwów. Lekarz i pacjent omawiają efekty.

Przygotowanie do zabiegu

Przygotowanie

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg blefaroplastyki (korekcji powiek) nie wymaga specjalnych przygotowań. Jedynie należy wykonać zlecone badania przez lekarza podczas konsultacji kwalifikacyjnej.

Miejsce wykonywania zabiegu

Blefaroplastykę (korekcję powiek) wykonujemy w Katowicach w specjalnie przygotowanym gabinecie.

Miejsce wykonywania zabiegu

Miejsce:
Katowice

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo pacjenta jest dla nas najważniejsze. Dlatego tak duża wagę przywiązujemy do jakości używanego sprzętu czy sterylnych warunków. Wykorzystywane podczas zabiegu materiały są zawsze jednorazowe. Zabieg blefaroplastyki (korekcji powiek) wykonuje doświadczony lekarz w towarzystwie przeszkolonej asystentki.

Jakość

Ponad 20 lat doświadczenia, przeszkoleni lekarze, sprawdzone urządzenia medyczne pozwalają nam wykonywać usługi na najwyższym poziomie. Śmiało możemy powiedzieć, że blefaroplastyka (korekcja powiek) jest jednym z najchętniej wybieranych zabiegów ze względu na doskonałe efekty.

Jakość

Jakość

Komfort pozabiegowy

Komfort

Komfort pozabiegowy

Po blefaroplastyki (korekcji powiek) zakładane są specjalne opatrunki, następnie pacjent z pomocą osoby towarzyszącej udaje się do domu. Plastry, dzięki odpowiedniemu kształtowi, nie odbierają widzenia - chronią miejsce zabiegowe. Zalecane są maści przyspieszające gojenie oraz poprawiające komfort i odczucia po zabiegu.

Czy efekt blefaroplastyki jest trwały?

Tak, efekt jest trwały. blefaroplastyki (korekcji powiek) polega na usunięciu nadmiaru skóry powiek, a nie jak w przypadku innych zabiegów pobudzeniu kolagenu.

Nie, blefaroplastyki (korekcji powiek) jest jednorazowy.

Blizna jest praktycznie niewidoczna gdyż cięcie wykonuje się w miejscu naturalnego załamania powieki.

blefaroplastyki (korekcji powiek) wykonuje doświadczony lekarz - chirurg plastyczny lub okulista w zależności od wybranej metody.

Tak, oczywiście. W miejscu cięcia laserowego założone są małe plasterki, które nie odbierają widoczności.

Zabieg blefaroplastyki (korekcji powiek) można wykonywać u kobiet i mężczyzn bez względu na wiek. Bardzo często nadmiar skóry na powiekach jest podyktowany warunkami genetycznymi, a nie upływem czasu.

Co do zasady nie. Zabieg blefaroplastyki (korekcji powiek) wykonujemy na dwóch powiekach by efekt końcowy był symetryczny i powieki wyglądały tak samo. Zarówno przy otwartym jak i zamkniętym oku. Jednak jeżeli jest wskazanie do zabiegu na jednej powiece - lekarz wykona zabieg.

Blefaroplastyka laserowa jest zabiegiem, który daje bardzo dużą poprawę wyglądu. Usunięcie nadmiaru skóry na powiekach górnych powoduje, że twarz wygląda na młodszą oraz weselszą. Oczywiście po wygojeniu można wykonać dodatkowe zabiegi zgodnie ze wskazaniem i potrzebami pacjenta.

Cena
Blefaroplastyka powiek górnych Korekcja powiek górnych 4390 Cena obejmuje zabieg oraz konsultację kontrolną połączona ze ściągnięciem szwów.
Blefaroplastyka powiek dolnych 4890 - 5490 Cena obejmuje zabieg oraz konsultację kontrolną połączona ze ściągnięciem szwów.
Blefaroplastyka powiek dolnych i górnych Blefaroplastyka wykonywana jest podczas jednego zabiegu. 8790 Cena obejmuje zabieg oraz konsultację kontrolną połączona ze ściągnięciem szwów.
Konsultacja lekarska Jej celem jest kwalifikacja do zabiegu. 250

Opinie

Umów
wizytę
Wszystkie prawa zastrzeżone
© 2024 TOP CLINIC DER-MED Katowice