Centrum DER-MED Facebook Instagram

Depilacja laserowa – usuwanie niechcianego owłosienia z twarzy i ciała Katowice

Depilacja laserowa – usuwanie niechcianego owłosienia z twarzy i ciała Katowice

Zabieg w kategoriach:

Depilacja laserowa Depilacja laserowa – usuwanie niechcianego owłosienia z twarzy i ciała Katowice

Zbędne owłosienie jest nie tylko kwestią estetyczną, ale i medyczną. Chodzi tutaj o tzw. hirsutyzm czyli owłosienie u kobiet. Owłosienie pojawia się w nietypowych miejscach np. górna warga, broda, klatka piersiowa.  Niechciane owłosienie wiąże się także z higieną. Bardzo często włoski pod pachami powodują, że zapach potu jest bardziej intensywny co jest krępujące.

Depilacja laserowa jest metodą usuwania niechcianego owłosienia z twarzy oraz ciała.  W przeciwieństwie do depilacji woskiem, depilacja laserowa niszczy cebulki włosa. Dzieję się tak dlatego, że emitowane przez laser światło jest absorbowane przez melaninę zawartą w mieszku włosowym. W ten sposób możemy usunąć do 90 proc. lub widocznie przerzedzić owłosienie. Efekt zależy od ilości wykonanych zabiegów oraz indywidualnych dyspozycji każdego z nas.

Laser, którym wykonujemy zabiegi depilacji laserowej to urządzenie amerykańskiego producenta. Posiada wszelkie wymagane atesty. Najważniejszym atestem jest uznawany na całym świece certyfikat FDA wydawany przez amerykański urząd ds. Żywności i Leków FDA. Laser pozwala na kontrolowane przez specjalistę ustawienie parametrów. Dzięki temu możemy jego moc dopasować do fototypu skóry, wielkości obszaru oraz koloru włosa. Laser posiada dwie głowica o rożnym rozmiarze. Kosmetolog używa ich w zależności od depilowanego obszaru.

Zabiegi depilacji laserowej wykonują doświadczeni kosmetolodzy. Zabieg cieszy się dużą popularność zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Przed przystąpieniem do zabiegu, pacjent przechodzi bezpłatną konsultację, podczas której ustalane są indywidualne potrzeby i oczekiwania co do zabiegu oraz oceniana jest skóra pod kątem ewentualnych przeciwwskazań.

Poznaj szczegóły

Depilacja laserowa jest popularną oraz skuteczną metodą trwałego usuwania owłosienie z twarzy i ciała. Poniżej przedstawiamy kilka informacji odnośnie zabiegu.

Jak działa laser diodowy?
Laser nie niszczy łodygi włosa, tylko mieszek włosowy czyli "korzeń". Można więc powiedzieć, że "leczy przyczynę, a nie skutek". Jak to się dzieje? Melanina zawarta w łodydze włosa pochłania światło lasera i przekształca je w ciepło. Ciepło niszczy mieszek czyli w tym miejscu włos już nie odrasta. Co ważne cała procedura jest bardzo bezpieczna i nie uszkadza pobliskich tkanek. Zabieg wykonujemy co 8-10 tyg.

Z czego wynika fakt, że zabiegi depilacji laserowej wykonujemy co 8-10 tygodni?
Jest to związane z fazami wzrostu włosa. Jednak włosy nie rosną równocześnie i ich fazy wypadają w różnym czasie. Depilacji poddaje się tylko włosy będące w fazie wzrostu (tzw. anagenu). I ta faza statystycznie występuje właśnie co 8-10 tygodni.

Jaki jest cel depilacji laserowej?
Depilacja laserowa to sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia. Dzięki zastosowaniu dwóch głowic, wysokiemu bezpieczeństwu zabiegowemu, indywidualnym doborze parametrów można go nazwać zabiegiem "uniwersalnym" - dla każdego.

Na jakich partiach wykonujemy depilację laserową?
Depilację laserową wykonujemy zarówno na twarzy jak i na ciele. Z doświadczenia wiemy, że zawsze najwięcej pytań dotyczy rodzajów bikini. W TOP DER-MED w Katowicach wykonujemy bikini:
- bikini podstawowe: głównie okolica pachwin,
- bikini pogłębione: pachwiny i wzgórek łonowy,
- bikini całkowite: pachwiny, wzgórek łonowy i wargi sromowe
- bikini extra: pachwiny, wzgórek łonowy, wargi sromowe i bruzda między pośladkami.

Czas trwania jednego zabiegu

15 - 45 min.

Zalecana ilość zabiegów

Seria zabiegów. Przerwa pomiędzy zabiegami to 8-10 tygodni.

Miejsce wykonywania zabiegu

Katowice

Depilacja laserowa – usuwanie niechcianego owłosienia z twarzy i ciała Katowice

Centrum DER-MED

Zalety

 • Krótki czas trwania zabiegów depilacji laserowej - już od 15 minut.
 • Możliwość usunięcia włosków z twarzy - górna warga (wąsik), broda czy baki.
 • Atrakcyjne pakiety cenowe.
 • Zabieg wykonuje doświadczony kosmetolog.
 • Odstępy pomiędzy zabiegami 8 - 10 tygodni.
 • Laser posiada certyfikat bezpieczeństwa i skuteczności wydany przez Amerykański Urząd ds. Żywności i Leków (FDA).
 • Dzięki zastosowaniu dwóch głowic, małej i dużej, laser jest niezwykle precyzyjny.
 • Brak kosztów ukrytych - jednorazowe klapki, bielizna czy maszynka są w cenie zabiegu.
 • Możliwość wyboru dogodnego terminu zabiegu - mamy swój laser, a nie wypożyczony od innych salonów.

Efekty

 • Gładka skóra.
 • W zależności od ilości wykonanych zabiegów depilacji laserowej - usunięcie 90 proc. włosków z obszaru zabiegowego lub wyraźne przerzedzenie.
 • Brak konieczności ciągłego golenia.
 • Brak wrastających włosków.
 • Brak konieczności golenia się przed np. basenem, wyjazdem.

Wskazania

 • Nadmiar owłosienia na różnych partiach ciała.
 • Nadmiar owłosienia na twarzy.
 • Hirsutyzm.
 • Wrastające włoski po innych metodach depilacji.

Główne przeciwwskazania

 • Ciąża, okres karmienia piersią.
 • Świeża opalenizna, korzystanie z solarium, używanie samoopalacza oraz balsamów brązujących.
 • Infekcje bakteryjne, wirusowe (opryszczka) i grzybicze.
 • Wyrywanie włosków pęsetą, woskiem lub depilatorem.
 • Przyjmowanie leków uspokajających, antydepresyjnych, ziół (np. dziurawca), beta-karotenu, antybiotyków (przez ostatnie dwa tygodnie poprzedzające zabieg), isotretinoiny (przez ostatnie sześć miesięcy).
 • Korzystanie z kosmetyków z retinolem, witaminą C.
 • Skłonność do blizn oraz przebarwień.
 • Choroby nowotworowe.
 • Łuszczyca, bielactwo.
 • Cukrzyca.
 • Zaburzenia hormonalne.
 • Choroby autoimmulogiczne.
 • Wykonywanie zabiegów złuszczających, kwasowych, laserowych w miejscu depilacji.
Centrum DER-MED

Proces zabiegu

1. Konsultacja do depilacji laserowej

Przed zabiegiem depilacji laserowej musimy odbyć konsultację z kosmetologiem. Ważne by przyjść na nią ogolonym, a jedynie zostawić fragment włosków na obszarze 2 cm x 2 cm. Pozwoli to ocenić specjalistom skórę oraz włoski. Podczas konsultacji zostaną także wykluczone przeciwwskazania oraz omówiony sam zabieg.

Przed zabiegiem depilacji laserowej kosmetolog zarysowuje specjalną kredką obszar zabiegowy. Takie działanie daje nam pewność, że wybrana przez pacjenta partia ciała zostanie cała poddana zabiegowi. Następnie specjalista dobiera parametry urządzenia i zaczyna się zabieg. Za pomocą specjalnej głowicy emitującej światło usuwane są włoski. Kosmetolog przykłada ją fragment po fragmencie.

Zabieg depilacji laserowej LghtSheer Duet, tak jak wiele zabiegów medycznych i kosmetycznych, wymaga wykonania serii. Odstęp pomiędzy zabiegami powinien wynosić od 8 do 10 tygodni. Bardzo ważna jest tutaj regularność dla osiągnięcia lepszych efektów.

Przygotowanie do zabiegu

Przygotowanie

Przygotowanie do zabiegu

Pacjent na zabieg depilacji laserowej powinien przyjść ogolony maszynką (w miejscu zabiegowym). Włoski zalecamy ogolić w dniu zabiegu lub dzień wcześniej. Przed zabiegiem nie należy smarować skóry balsamem czy kremem. Ważne jest także by skóra nie była opalona (należy unikać opalania na obszarze zabiegowym przez miesiąc). Tak samo sytuacja wygląda z lekami światłouczulającymi oraz ziołami.

Miejsce wykonywania zabiegu

Zabieg depilacji wykonujemy w dedykowanym gabinecie w Katowicach.

Miejsce wykonywania zabiegu

Miejsce:
Katowice

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Jesteśmy Autoryzowanym Centrum Depilacji Laserowej. Każdy z kosmetologów wykonujących zabieg depilacji laserowej także posiada stosowne szkolenia i umiejętności. To gwarantuje, że zabiegi depilacji laserowej przeprowadzane są w sposób w pełni kontrolowany, w odpowiednim czasie oraz z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Jakość

W TOP CLINIC DER-MED pracujemy na oryginalnym urządzeniu do depilacji laserowej, które jest serwisowane w dedykowanej firmie.

Jakość

Jakość

Komfort pozabiegowy

Komfort

Komfort pozabiegowy

Po zabiegu depilacji laserowej może wystąpić podrażnienie (od razu lub z opóźnieniem) objawiające się zaczerwienieniem, pokrzywką czy obrzękiem. Jest to normalna i prawidłowa reakcja organizmu. Należy wtedy unikać drażnienia okolicy zabiegowej, peelingów, nagrzewania skóry, sauny czy gorących kąpieli, a także basenów. Nie wolno także przez okres miesiąca opalać depilowanego miejsca. Pełne zalecenia pozabiegowe przekaże kosmetolog po zabiegu.

Czy zabiegi depilacji laserowej można wykonywać latem?

Tak, należy jednak pamiętać o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa. Skórę należy chronić przed bezpośrednim promieniowaniem, stosować krem z wysokim filtrem SPF 50. Zabiegu depilacji laserowej nie wykonujemy na świeżej opaleniźnie.

Zawsze zalecamy skórę golić delikatnie przy użyciu pianki do golenia i nowej maszynki. Jeżeli jednak wystąpi lekkie zaczerwienienie, to nie wyklucza wykonania zabiegu depilacji laserowej.

Nie, różne partie charakteryzują się różnym kolorem i grubością włosa. Ilość powtórzeń zabiegu depilacji laserowej na poszczególnych partiach u jednej osoby może być różna.

Należy włoski golić maszynką zgodnie z potrzebami. Nie wolno używać depilatora, wosku czy pęsety.

Do momentu zniknięcia podrażnienia na skórze, jednak nie krócej niż 7 dni, nie wolno korzystać z basenów i sauny.

Oczywiście, że tak. Większość pacjentów wykonuje depilację na więcej niż jednej partii podczas jednego zabiegu. Bardzo często są to łydki, uda, bikini czy bikini, pachy, łydki. Tak samo w obrębie twarzy - górna warga, broda, żuchwa. Po ponad 20 latach doświadczenia wiemy, że pacjenci mają swoje ulubione połączenia :)

Po zabiegu kosmetolog podpowie jak dbać po miejsce zabiegowe czy miejsce, na którym była skóra depilowana. Bardzo często polecamy stosowanie Alantanu, aby uniknąć podrażnień.

Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi. Dużo zależy od partii, naszego stylu życia i planów. Co do zasady możemy przyjąć, że depilacją laserową (jak i inne zabiegi laserowe) najlepiej wykonywać w okresie od jesieni do wiosny czyli w czasie, w którym słońca brak. Jednak to nie oznacza, że zabiegów nie wykonujemy w lecie. Jeżeli pacjent się nie opala, nie planuje wakacji, będzie chronił partię poddawaną zabiegowi przed promieniowaniem słonecznym (stosowanie filtrów 50 SPF) - zabieg można wykonać także w lecie.

Tak, jednak zawsze wymaga to zgody rodzica/opiekuna osoby nieletniej. Dodatkowo, zdarza się, że potrzebna jest także opinia lekarza. Chodzi oto by zabieg był jak najbardziej bezpieczny.

Cena Cena pakietu
TWARZ
Baki u kobiet 170 144 zł/ 433 Pojedynczy zabieg w pakiecie/Cena pakietu trzech zabiegów. Rabat 15%.
Baki u mężczyzn 250 212 zł/637 Pojedynczy zabieg w pakiecie/Cena pakietu trzech zabiegów. Rabat 15%.
Broda (bródka) 170 144 zł/ 433 Pojedynczy zabieg w pakiecie/Cena pakietu trzech zabiegów. Rabat 15%.
Broda (bródka) wraz z żuchwą 250 212 zł/ 637 Pojedynczy zabieg w pakiecie/Cena pakietu trzech zabiegów. Rabat 15%.
Broda (bródka) z podbródkiem 250 212 zł/ 637 Pojedynczy zabieg w pakiecie/Cena pakietu trzech zabiegów. Rabat 15%.
Górna warga Tzw. wąsik 120 102 zł/306 Pojedynczy zabieg w pakiecie/Cena pakietu trzech zabiegów. Rabat 15%.
CIAŁO
Bikini podstawowe u kobiet 250 212 zł/ 637 Pojedynczy zabieg w pakiecie/Cena pakietu trzech zabiegów. Rabat 15%.
Bikini pogłębione u kobiet 320 272 zł/816 Pojedynczy zabieg w pakiecie/Cena pakietu trzech zabiegów. Rabat 15%.
Bikini całkowite u kobiet 440 374 zł/1122 Pojedynczy zabieg w pakiecie/Cena pakietu trzech zabiegów. Rabat 15%.
Bikini ekstra/hollywoodzkie u kobiet Zabieg obejmuje bikini całkowite oraz szparę międzypośladkową. 540 459 zł/1377 Pojedynczy zabieg w pakiecie/Cena pakietu trzech zabiegów. Rabat 15%.
Bikini męskie 540 - 760 459 - 646 zł/ 1377 -1938 Pojedynczy zabieg w pakiecie/Cena pakietu trzech zabiegów. Rabat 15%.
Brodawki 170 144 zł/ 433 Pojedynczy zabieg w pakiecie/Cena pakietu trzech zabiegów. Rabat 15%.
Brzuch 320 272 zł/ 816 Pojedynczy zabieg w pakiecie/Cena pakietu trzech zabiegów. Rabat 15%.
Dłonie 170 144 zł/ 433 Pojedynczy zabieg w pakiecie/Cena pakietu trzech zabiegów. Rabat 15%.
Kark u kobiet 170 144 zł/ 433 Pojedynczy zabieg w pakiecie/Cena pakietu trzech zabiegów. Rabat 15%.
Kark u mężczyzny 280 238 zł/ 714 Pojedynczy zabieg w pakiecie/Cena pakietu trzech zabiegów. Rabat 15%.
Linia życia 170 144 zł/ 433 Pojedynczy zabieg w pakiecie/Cena pakietu trzech zabiegów. Rabat 15%.
Łydki 300 255 zł/ 765 Pojedynczy zabieg w pakiecie/Cena pakietu trzech zabiegów. Rabat 15%.
Pachy 250 212 zł/ 637 Pojedynczy zabieg w pakiecie/Cena pakietu trzech zabiegów. Rabat 15%.
Plecy - górna lub dolna część 320 272 zł/ 816 Pojedynczy zabieg w pakiecie/Cena pakietu trzech zabiegów. Rabat 15%.
Plecy - górna lub dolna część wraz z goleniem 370 314 zł/ 943 Pojedynczy zabieg w pakiecie/Cena pakietu trzech zabiegów. Rabat 15%.
Plecy - całe 590 501 zł/ 1504 Pojedynczy zabieg w pakiecie/Cena pakietu trzech zabiegów. Rabat 15%.
Plecy - całe wraz z goleniem 690 586 zł/ 1759 Pojedynczy zabieg w pakiecie/Cena pakietu trzech zabiegów. Rabat 15%.
Pośladki 280 238 zł/ 714 Pojedynczy zabieg w pakiecie/Cena pakietu trzech zabiegów. Rabat 15%.
Przedramiona u kobiet 250 212 zł/ 637 Pojedynczy zabieg w pakiecie/Cena pakietu trzech zabiegów. Rabat 15%.
Przedramiona u mężczyzny 320 272 zł/ 816 Pojedynczy zabieg w pakiecie/Cena pakietu trzech zabiegów. Rabat 15%.
Ramiona 280 238 zł/ 714 Pojedynczy zabieg w pakiecie/Cena pakietu trzech zabiegów. Rabat 15%.
Stopy 170 144 zł/ 433
Szyja 250 212 zł/ 637 Oszczędzasz 160 zł
Tors 440 374 zł/ 1122 Oszczędzasz 160 zł
Uda 350 297 zł/ 892 Oszczędzasz 160 zł
PAKIETY W WYJĄTKOWYCH CENACH
PAKIET FACE baki, broda, górna warga Na jednej wizycie 540 380 Oszczędzasz 160 zł
PAKIET KOMFORT pachy, bikini, łydki Na jednej wizycie 870 660 Oszczędzasz 210 zł
PAKIET INTIME bikini extra, uda, pośladki Na jednej wizycie 1170 910 Oszczędzasz 260 zł
PAKIET SPORT pachy, uda, łydki Na jednej wizycie 900 740 Oszczędzasz 160 zł
PAKIET superMAN plecy górne, tors, brzuch Na jednej wizycie 1080 910 Oszczędzasz 170 zł

Opinie

Powiązane zabiegi

Umów
wizytę
Wszystkie prawa zastrzeżone
© 2024 TOP CLINIC DER-MED Katowice