Centrum DER-MED Facebook Instagram

Labioplastyka – korekcja wielkości warg sromowych Katowice

Labioplastyka – korekcja wielkości warg sromowych Katowice

Zabieg w kategoriach:

Chirurgia estetyczna i chirurgia plastyczna Ginekologia estetyczna Labioplastyka – korekcja wielkości warg sromowych Katowice

Przerost warg sromowych mniejszych czy ich deformacja podczas trudnego porodu wiąże się z dyskomfortem, bólem, częstszymi infekcjami, a także obniżeniem komfortu intymnego wielu kobiet.

Kwestie związane ze zdrowiem intymny przez wiele kobiet traktowane są jako tabu. Nie powinno tak być. Dzięki rozwojowi medycyny wiele problemów intymnych czy niedogodności można rozwiązać. Zabieg labioplastyki polecamy kobietom, które borykają się z przerostem warg sromowych. Ten jednorazowy zabieg pozwala odzyskać komfort intymny podczas zbliżeń, ale także podnosi samoocenę. Z labioplastyki korzystały już tysiące kobiet i zgodnie twierdzą, że zabieg jest po porostu skuteczny i bezpieczny. W TOP CLINIC DER-MED w Katowicach zabieg labioplastyki wykonujemy metodą laserową oraz chirurgicznie.

Poznaj szczegóły

Labioplastyka to zabieg z zakresu ginekologii estetycznej. Polega na korekcie kształtu warg sromowych lub wyrównaniu asymetrii. Wskazaniem do wykonania labioplastyki jest dyskomfort wynikający z przerostu warg sromowych. Rzutuje to zarówno na jakość intymnej sfery życia, jak i na całościową samoocenę. Zbyt duże wargi sromowe utrudniają uprawianie sportów, są przyczyną infekcji, otarć czy braku zadowolenia ze swojej strefy intymnej.

Specjaliści w TOP CLINIC DER-MED labioplastykę wykonują dwoma metodami. Pierwszą metodą jest metoda laserowa. Lekarz wykorzystuje w niej urządzenie dedykowane zabiegów ginekologii estetycznej. Podczas zabiegu lekarz zmniejsza wargi nadając im ładny kształt. Ginekolog może także wyrównać asymetrię. Następnie zakładane są małe szewki, które ściągamy najczęściej po 7 dniach na kontroli.

W przypadku zabiegu chirurgicznego - labioplastykę wykonuje chirurg plastyczny za pomocą skalpela. Lekarz bardzo precyzyjnie zmniejsza wargi czy wyrównuje asymetrię. Po zabiegu, tak samo jak w przypadku labioplastyki laserowej, są zakładane są szwy. Po ich zdjęciu pacjentki cieszą się pięknym wyglądem miejsc intymnych oraz wyższą samooceną.

Czas trwania jednego zabiegu

90 min.

Zalecana ilość zabiegów

Jeden. Zabieg daje trwały efekt.

Miejsce wykonywania zabiegu

Katowice

Labioplastyka – korekcja wielkości warg sromowych Katowice

Centrum DER-MED

Zalety

 • Labioplastyka jest zabiegiem, który daje trwały efekt.
 • Zabieg wykonuje doświadczony lekarz ginekolog lub chirurg plastyczny.
 • Po zabiegu pacjentka nie jest hospitalizowana, udaje się do domu.
 • Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Efekty

 • Zmniejszenie wielkości warg sromowych mniejszych.
 • Usunięcie asymetrii.
 • Nadanie wargom sromowym ładnego, pożądanego kształtu.
 • Zwiększenie zadowolenia z życia seksualnego.
 • Podniesienie samooceny pacjentki.
 • Brak bólu czy otarć podczas aktywności fizycznej.

Wskazania

 • Przerost warg sromowych mniejszych.
 • Asymetria warg sromowych mniejszych.
 • Deformacja warg sromowych w wyniku porodu.
 • Nawracające infekcje, pogorszenie jakości życia seksualnego, dyskomfort psychiczny i fizyczny.
 • Trudności z utrzymaniem higieny.

Główne przeciwwskazania

 • Choroby nowotworowe.
 • Ciąża i karmienie piersią.
 • Miesiączka.
 • Infekcje dróg rodnych oraz niezdiagnozowane krwawienia.
 • Nieuregulowana cukrzyca.
 • Nadciśnienie tętnicze.
 • Nierealne oczekiwania wobec efektów zabiegów lub brak medycznych wskazań do zabiegu.
 • Nieleczona, niekontrolowana nerwica.
 • Skłonność do bliznowców.
 • Nieprawidłowy wynik badań zleconych przed zabiegiem i/lub cytologii.
Centrum DER-MED

Proces zabiegu

1. Konsultacja lekarska

Konsultacja lekarska jest niezbędną do wykonania każdego zabiegu z zakresu ginekologii estetycznej, w tym labioplastyki. Lekarz kwalifikuje pacjentkę do labioplastyki, wyklucza przeciwwskazania, a także objaśnia poszczególne etapy zabiegu. Jest to moment na zadawanie pytań oraz szczerą rozmowę miedzy pacjentem a lekarzem. W zależności od wybranej metody kwalifikuje lekarz ginekolog lub chirurg plastyczny.

Przed wykonaniem zabiegu labioplastyki pacjentka jest miejscowo znieczulana. Następnie wykonywany jest zabieg. Za pomocą specjalnej końcówki lasera lub skalpela lekarz zmniejsza wargi sromowe nadając im symetryczny kształt. Następnie zakładane są szwy. Po zabiegu pacjentka odpoczywa w pokoju pozabiegowym pod opieką doświadczonego personelu medycznego. Następnie udaje się do domu z pomocą osoby towarzyszącej.

Konsultacja kontrolna najczęściej odbywa 7 dni po zabiegu labioplastyki. Jednak lekarz może zadecydować inaczej. Podczas kontroli usuwane są szewki oraz ginekolog lub chirurg plastyczny ocenia proces gojenia się warg.

Przygotowanie do zabiegu

Przygotowanie

Przygotowanie do zabiegu

Podczas konsultacji do zabiegu labioplastyki lekarz omówi dokładnie przebieg zabiegu i zleci badania, które pacjentka musi wykonać. Są to badania laboratoryjne (z krwi) oraz cytologia (możliwość pobrania podczas konsultacji).

Miejsce wykonywania zabiegu

Labioplastykę laserową lub labioplastykę chirurgiczną wykonujemy w specjalnie przygotowanym gabinecie zabiegowym.

Miejsce wykonywania zabiegu

Miejsce:
Katowice

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Labioplastyka jest zabiegiem bezpiecznym, przede wszystkim dlatego, że stanowi metodę mało inwazyjną. Zabieg umożliwia poprawę wielkości oraz kształtu warg sromowych, w trybie ambulatoryjnym, co przekłada się na większy komfort odczuwany w trakcie zabiegu oraz szybszą regenerację tkanek. Zabieg wykonuje doświadczony lekarz ginekolog lub chirurg plastyczny.

Jakość

W TOP CLINIC DER-MED jakość oraz bezpieczeństwo to dwa kluczowe słowa. W przypadku labioplastyki laserowej jest tak samo. Nasi lekarze wykonują zabieg z niezwykłą starannością i delikatnością dbając o komfort psychiczny pacjentki.

Jakość

Jakość

Komfort pozabiegowy

Komfort

Komfort pozabiegowy

Labioplastyka wiąże się z relatywnie niedługim okresem rekonwalescencji. Dzięki małoinwazyjnej technice terapeutycznej sprawnie wraca się do pełnej aktywności. Okres pozabiegowy nie wymaga rezygnacji z wszystkich codziennych obowiązków. Ważne jest by dbać o miejsca intymne wg wskazań lekarza. Wskazana jest wstrzemięźliwość seksualna przez 5-6 tygodni lub przez okres jak zaleci lekarz.

Który zabieg jest lepszy - labioplastyka laserowa czy chirurgiczna?

Efektywność obu zabiegów jest bardzo podobna. Nie można powiedzieć, że któryś z nich jest lepszy, skuteczniejszy, ponieważ są to całkiem odmiennie procedury zabiegowe.

Tak, labioplastyka jest metodą bezpieczną. Terapia obejmuje jedynie część tkanek skóry, nie naruszając przy tym powierzchni ani struktur sąsiadujących. Ingerencja medyczna jest ograniczona do minimum, dzięki czemu wyraźnie skraca się okres rekonwalescencji. Powikłania po labioplastyce zdarzają się bardzo rzadko. Ponadto poczucie bezpieczeństwa wzmacnia fakt, że w TOP CLINIC DER-MED zabieg przeprowadzany jest przez doświadczonych specjalistów, a klinika jest na rynku od 1999 r.

Labioplastyka jest zabiegiem przeprowadzanym w sposób bardzo komfortowy. Lekarz przeprowadza ją w znieczuleniu miejscowym, a personel medycznym czuwa nad pacjentem, dbając o jego komfort psychiczny. Samopoczucie po zabiegu jest zazwyczaj dobre, a w razie wystąpienia objawów pozabiegowych wystarczające okazują się ogólnodostępne leki przeciwbólowe.

Labioplastyka pozytywnie wpływa na wiele aspektów życia. Podnosi komfort psychiczny i samoocenę kobiety. To przekłada się także na radość ze zbliżenia i czerpanie satysfakcji z seksu. Przerost warg sromowych utrudnia kontakt seksualny, powoduje ból i dyskomfort.

Cena
Zabieg labioplastyki Zabieg wykonujemy metodą laserową oraz chirurgiczną. 4390 Cena zawiera konsultacje kontrolną po zabiegu.
Zabieg labioplastyki wraz z korekcją napletka 4890
Konsultacja z chirurgiem plastycznym lub ginekologiem Chirurg wykonuje zabieg skalpelem. Lekarz nie pobiera cytologii. 250
Konsultacja z ginekologiem wraz z pobraniem cytologii 300
Konsultacja lekarska do zabiegu połączona z pobraniem cytologii jednowarstwowej LBC 340
Konsultacja lekarska do zabiegu połączona z pobraniem cytologii jednowarstwowej LBC + HPV DNA 14 430

Opinie

Wszystkie prawa zastrzeżone
© 2024 TOP CLINIC DER-MED Katowice