Centrum DER-MED Facebook Instagram

Przeszczep tkanki tłuszczowej – powiększanie piersi i pośladków Katowice

Przeszczep tkanki tłuszczowej – powiększanie piersi i pośladków Katowice

Zabieg w kategoriach:

Chirurgia estetyczna i chirurgia plastyczna Przeszczep tkanki tłuszczowej – powiększanie piersi i pośladków Katowice

Kobiety bardzo dużą wagę przywiązują do wyglądu swego ciała i twarzy. Szczególną uwagę poświęcają jednak swoim pośladkom i piersiom. Fakt ten może wynikać z tego, że to one uważane są za jedne z atrybutów kobiecości. I jeżeli chcą zmienić coś w ich wyglądzie, szukają najlepszego dla siebie rozwiązania. Niektóre panie decydują się na implanty. Jednak wygląd tak powiększonych piersi nie jest w pełni naturalny. Dlatego warto zastanowić się nad przeszczepem własnej tkanki tłuszczowej.

Lipotransfer (lipofilling) to jedna z najnowocześniejszych metod chirurgii estetycznej ostatnich lat. To zabieg 2w1, pozwalający jednocześnie wyszczuplić sylwetkę w określonym miejscu oraz wymodelować piersi lub pośladki. Przeszczep autologicznej tkanki tłuszczowej mimo iż jest procedurą chirurgiczną, nie wiąże się ani z ogromnym dyskomfortem w trakcie zabiegu, ani z długotrwałym okresem rekonwalescencji. W TOP CLINIC DER-MED wykonuje się go znieczuleniu miejscowym, a cała procedura trwa niecałe trzy godziny.

Poznaj szczegóły

Lipotransfer w TOP CLINIC DER-MED polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z miejsca, gdzie występuje w nadmiarze, i przeszczepienia jej tam, gdzie skóra potrzebuje wypełnienia. Najbardziej popularny jest lipotransfer do biustu, z materiału pobranego przykładowo z zewnętrznej strony ud, aczkolwiek dzięki tej metodzie można wymodelować również pośladki. Zabieg lipotransferu połączony jest zawsze z zabiegiem liposukcji wodnej Body Jet.

Autologiczna tkanka tłuszczowa to najlepszy możliwy materiał do modelowania sylwetki. Jest naturalny i biokompatybilny. Aktywne tkanki tłuszczowe przyjmują się doskonale wypełniając ubytki. A ponadto, że nie rodzą ryzyka odrzucenia przeszczepu, nie wywołują także reakcji alergicznych ani innych oznak nietolerancji. Słowem, przeszczep tłuszczu to zabieg cechujący się wysokim stopniem bezpieczeństwa, o ile oczywiście przeprowadzany jest przez wykwalifikowanego lekarza z zachowaniem obowiązujących standardów.

Czas trwania jednego zabiegu

120 - 180 min.

Zalecana ilość zabiegów

Jeden.

Miejsce wykonywania zabiegu

Katowice

Przeszczep tkanki tłuszczowej – powiększanie piersi i pośladków Katowice

Zabieg polecany na obszary

Centrum DER-MED

Zalety

 • Wyszczuplenie i wymodelowanie wybranych partii ciała podczas jednego zabiegu.
 • Tkankę tłuszczową można jednocześnie pobrać z więcej niż jednego obszaru, przykładowo z brzucha i talii.
 • Mała inwazyjność zabiegu.
 • Znieczulenie miejscowe.
 • Brak hospitalizacji.
 • Naturalny efekt.

Efekty

 • Podwójny efekt - wyszczuplenie oraz powiększenie jednocześnie!
 • Wymodelowanie, powiększenie piersi.
 • Wymodelowanie, powiększanie pośladków.
 • Wyszczuplenie wybranej partii ciała, przykładowo talii, brzucha, ud, ramion czy kolan.
 • Wymodelowane piersi czy pośladki wyglądają bardzo naturalnie. Nie ma obaw, że efekt będzie sztuczny.

Wskazania

 • Niezadowolenie z wyglądu swojej sylwetki.
 • Mały biust.
 • Płaskie pośladki.
 • Nadmiar tkanki tłuszczowej w innych partiach ciała.

Główne przeciwwskazania

 • Nadciśnienie.
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi.
 • Choroby serca.
 • Niewydolność wątroby.
 • Stany zapalne.
 • Nieleczona cukrzyca.
Centrum DER-MED

Proces zabiegu

1. Konsultacja chirurgiczna

Konsultacja chirurgiczna to nie tylko moment, w którym pacjent dowiaduje się szczegółów zabiegu. Przede wszystkim to czas by wskazał co chce zmienić w swojej sylwetce. Następnie chirurg zakwalifikuje do zabiegu i wykluczy wszystkie przeciwwskazania. Zleci także niezbędna badania.
Konsultacja jest pierwszym etapem do wyszczuplenia i wymodelowania sylwetki.

To kolejny i obowiązkowy etap. Jak już wielokrotnie pisaliśmy bezpieczeństwo jest dla nas niezwykle ważne. Pacjent musi wykonać zlecone badanie. Dopiero gdy mamy pewność, że wyniki są prawidłowo możemy potwierdzać termin zabiegu.

Zabieg lipotransferu poprzedza zabieg liposukcji. Liposukcja wodna Body Jet jest pierwszy etapem. Podczas jego trwania kaniulą pobierana jest tkanka tłuszczowa z miejsca, w którym występuje w nadmiarze np. z brzucha. Trafia ona do specjalnego lipokolektora. Cały proces jest w 100 proc. sterylny. Kolejny etap, to podanie uzyskanej tkanki tłuszczowej w pośladki lub piersi. Proces wygląda podobnie - także lekarz wykorzystuje kaniulę by podać uzyskaną tkankę tłuszczową. W miejscu wprowadzenia kaniuli zostają założone małe szewki.

To moment, na który czeka każdy pacjent. Po 7 dniach lekarz ocenia proces gojenia się, ściąga szwy z miejsca wprowadzenia kaniul.

Przygotowanie do zabiegu

Przygotowanie

Przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem zalecane jest wykonanie trzech zabiegów Endermologie w celu rozluźnienia tkanki tłuszczowej. Pacjent musi także wykonać zlecone przez chirurga badani oraz dostarczyć wyników do TOP CLINIC DER-MED.

Miejsce wykonywania zabiegu

Zabieg wykonujemy w specjalnie przygotowanym gabinecie do zabiegów.

Miejsce wykonywania zabiegu

Miejsce:
Katowice

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo wykonywanych przez nas zabiegów jest dla nas najważniejsze. Dlatego przykładamy dużą wagę do kwalifikacji pacjenta, oceny ewentualnych przeciwwskazań. Nie wykonamy zabiegu jeżeli wyniki badań pacjenta są nieprawidłowe lub budzą zastrzeżenia. Dodatkowo, zabieg wykonuje doświadczony chirurg, który nieustannie czuwa nad jego przebiegiem.

Jakość

Aktywne komórki tłuszczowe to materiał naturalny, całkowicie biokompatybilny, który w wyniku transferu pozwala w sposób dokładny i naturalny wypełnić ubytki. Własny tłuszcz jest także w 100% hipoalergiczny, więc powiększone piersi wyglądają bardzo naturalnie. Jakość zabiegu, a także jego efekt potwierdzają zadowolone pacjentki.

Jakość

Jakość

Komfort pozabiegowy

Komfort

Komfort pozabiegowy

Bezpośrednio po zakończeniu całej procedury pacjent udaje się do domu. Zawsze rekomendujemy by ktoś z bliskich przyjechał i nas odebrał. Bezpośrednio po zabiegu pacjent zakłada ubranko uciskowe (rozmiar dobierany indywidualnie) i musi w nim chodzić wg wskazań lekarza. Po zabiegu można odczuwać ból, który da się zwalczyć środkami przeciwbólowymi. Kompletne zalecenia po lipotransferze poda chirurg po zabiegu.

Skąd mogę pobrać tkankę tłuszczową?

Tkanka tłuszczowa pobierana jest z miejsca, w którym jest nagromadzona w nadmiarze. Najczęściej jest to brzuch (tzw. oponka), uda czy talia.

Zabieg lipotransferu daje bardzo naturalny efekt, zupełnie inny niż implanty. Piersi będą wyglądały pięknie, będą wymodelowane, ale będą wyglądały jakby były "nasze". Taki jest cel tego zabiegu. Ma być pięknie, ale naturalnie.

By wprowadzić kaniulę, którą odsysany jest tłuszcz, chirurg musi wykonać maleńkie nacięcie skóry na partii zabiegowej. Nacięcie jest tak małe, że goi się szybko i nie przeszkadza zupełnie w codziennym funkcjonowaniu.

Tkanka tłuszczowa jest naturalnym materiałem do modelowania ciała. Jest w pełni przyswajana i hipoalergiczna. Pobierana jest z ciała pacjenta dlatego współdziała z całym organizmem i ulega zachodzącym w nim procesom. Jest przez to bardzo bezpieczna. Nie daje sztuczenego efektu. Nie ma takich właściwości jak implant.

Cena
Zabieg przeszczepu tkanki tłuszczowej do piersi lub pośladków Powiązane zabiegi: Liposukcja wodna – odsysanie tkanki tłuszczowej 5 000 Do ceny należy doliczyć koszt liposukcji z wybranego obszaru. Ostateczną cenę poda chirurg na konsultacji.
Konsultacja chirurgiczna do zabiegu lipotransferu 200 - 250
Wszystkie prawa zastrzeżone
© 2024 TOP CLINIC DER-MED Katowice