Centrum DER-MED Facebook Instagram

Laserowe usuwanie tatuaży i makijażu trwałego Katowice

Laserowe usuwanie tatuaży i makijażu trwałego Katowice

Zabieg w kategoriach:

Zabiegi laserowe Laserowe usuwanie tatuaży i makijażu trwałego Katowice

Często zdarza się, że tatuaż oraz makijaż permanentny brwi stają się niewygodną pamiątką. Zamiast ozdabiać ciało i twarz, zaczynasz czuć, że Cię szpecą lub zwyczajnie, tatuaż przestał Ci się podobać. Warto wtedy rozważyć laserowe usunięcie tatuażu oraz makijażu trwałego.

Laserowe usuwanie tatuażu i makijażu trwałego jest profesjonalnym zabiegiem, który wykonuje lekarz specjalista. Wiązka laserowa emituje światło, które rozbija barwnik. W ten sposób można nawet usunąć lub bardzo znacząco rozjaśnić nawet kolorowe tatuaże.

Poznaj szczegóły

W TOP CLINIC tatuaże usuwamy laserem typu q-switch – innowacyjną metodą, która bazuje na ultrakrótkich (nanosekundowych) impulsach światła. Ich duża moc oraz precyzja pozwalają oddziaływać bezpośrednio na barwnik, co zachowuje bezpieczeństwo tkanek znajdujących się obok – nie ma mowy o ich uszkodzeniu. Energia emitowana przez laser rozbija niechciany pigment na mniejsze cząsteczki, które następnie organizm jest w stanie usunąć samodzielnie.

Po zabiegu na obszarze zabiegowym pojawią się drobne strupki, ogólne zaczerwienienie. Widoczny będzie także, obrzęk czy pojedyncze siniaki. Są to normalne i prawidłowe elementy naturalnego procesu gojenia się tkanek.

Technologia q-switch działa zarówno na tatuaże jak i makijaż trwały brwi. Ilość zabiegów powiązana jest z głębokością podania barwnika, jego jakością i kolorem. Doświadczenie naszych specjalistów pozwala dobrać parametry zabiegu tak by był jednocześnie skuteczny i bezpieczny.

Czas trwania jednego zabiegu

60 min.

Zalecana ilość zabiegów

Seria zabiegów.

Miejsce wykonywania zabiegu

Katowice

Laserowe usuwanie tatuaży i makijażu trwałego Katowice

Centrum DER-MED

Zalety

 • Zabieg jest małoinwazyjny oraz bezpieczny.
 • Przed zabiegiem usunięcia tatuażu/makijażu aplikowane jest znieczulenie celem większego komfortu zabiegu.
 • Laser nie uszkadza innych tkanek sąsiadujących z tatuażem lub makijażem trwałym brwi.
 • Zabieg wykonuje doświadczony lekarz.
 • Zabieg można wykonać na tatuażach czarnych i kolorowych.
 • Współpracujemy z doświadczoną linergistką, która w zależności od potrzeb może wykonać profesjonalny makijaż.

Efekty

 • Rozjaśnienie lub usunięcie tatuażu/makijażu trwałego brwi.
 • Obszar po niechcianym tatuażu/makijażu trwałym brwi łatwiej jest pokryć innym wzorem tatuażu (makijażu pasującego do naszej urody).

Wskazania

 • Niechciany tatuaż.
 • Źle wykonany makijaż trwały brwi.

Główne przeciwwskazania

 • Ciąża, karmienie piersią.
 • Świeża opalenizna.
 • Leki światłouczulające (retinoidy, przeciwdepresyjne, tetracykliny)
 • Zioła (dziurawiec, nagietek).
 • Spożywanie alkoholu (24 godziny przed zabiegiem).
 • Niewyrównana cukrzyca.
 • Bielactwo, łuszczyca (faza aktywna).
 • Padaczka.
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi.
 • Skłonność do powstawania blizn/keloidów.
Centrum DER-MED

Proces zabiegu

1. Konsultacja przed zabiegiem usunięcie tatuażu

Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja z lekarzem wykonującym laseroterapię. Określa on stan skóry, jakość wykonania tatuażu lub makijażu, wymagania dotyczące zabiegu oraz wskazuje sposób postępowania przed jego wykonaniem – np. unikanie słońca, nie stosowanie peelingów etc.

Co do zasady przed zabiegiem usunięcia tatuaży i makijażu trwałego aplikowane jest znieczulenie by podnieść komfort zabiegu.

Lekarz opracowuje obszar skóry pokryty tatuażem za pomocą specjalnej głowicy. Głowica przykładana jest fragment przy fragmencie by precyzyjnie rozbić barwnik.
Zabiegi kontynuowane są zgodnie z indywidualnym planem – odpowiednia liczba sesji laseroterapii oraz odstęp pomiędzy nimi dostosowane są do potrzeb każdego pacjenta.

Przygotowanie do zabiegu

Przygotowanie

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg nie wymaga od pacjenta szczególnych przygotowań.

Miejsce wykonywania zabiegu

Tatuaże oraz makijaże brwi usuwamy w gabinecie lekarskim w TOP CLINIC DER-MED w Katowicach.

Miejsce wykonywania zabiegu

Miejsce:
Katowice

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Laser oddziałuje bezpośrednio na barwnik. Nie uszkadza więc skóry znajdującej się obok. Ryzyko powstania blizn czy poparzeń zostało zminimalizowane. Dodatkowo zabieg usuwanie tatuażu wykonuje doświadczony lekarz.

Jakość

Zasada indywidualnego podejścia do klienta, najnowsze technologie medyczne i kosmetyczne pozwalają nam osiągać najlepsze efekty zabiegowe. Nasi specjaliści, lekarze i kosmetolodzy, dobierają zabiegi tak by pacjent był zadowolony z rezultatów i czuł się komfortowo.

Jakość

Jakość

Komfort pozabiegowy

Komfort

Komfort pozabiegowy

Po wykonaniu zabiegu pojawia się zaczerwienienie skóry, obrzęk, swędzenie, mogą wystąpić też strupki. Spokojnie – jest to normalny proces gojenia, który może potrwać kilka tygodni. Należy w tym czasie chronić skórę przed promieniami słonecznymi, solarium, nie stosować samoopalaczy i nie podrażniać miejsca poddanego terapii.

Czy zabieg jest bolesny?

Podczas zabiegu może być odczuwany dyskomfort, co minimalizuje stosowane w tym czasie miejscowe znieczulenie.

Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić rumień, swędzenie, obrzęk etc. Trwa to zazwyczaj kilka dni, po których rozpoczyna się proces złuszczania skóry. Należy w tym czasie unikać ekspozycji na promieniowanie UV oraz dodatkowe podrażnienia, wskazane jest także stosowanie preparatów łagodzących (szczegóły podaje specjalista w trakcie spotkań konsultacyjnych).

Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi. Wszystko zależy od techniki wykonania tatuażu, użytych barwników oraz głębokości ich podania. Na konsultacji lekarz zasugeruje potrzebną liczbę zabiegów. Należy się jednak liczyć z tym, że uda nam się tatuaż maksymalnie rozjaśnić, a nie całkowicie rozjaśnić.

Wszystko zależy od wielkości tatuażu, użytych barwników oraz głębokości ich podania. Więcej szczegółów poda lekarz na konsultacji. Po obejrzeniu tatuażu będzie także w stanie określić liczbę potrzebnych zabiegów.

Możemy uznać, że tatuaż można usunąć z każdej części ciała. Problemem jednak będą tatuaże w miejscach intymnych - te wymagają specjalnego podejście i ze względu na umiejscowienie są trudna bądź niemożliwe do usunięcia.

Cena
Zabieg usunięcia tatuażu na obszarze do 6 cm2 Zabieg wykonujemy laserem Alma Harmony XL PRO, który wykorzystuje technologię q-switch czyli ultrakrótkich impulsów światła laserowego w głąb skóry. 350 - 490
Zabieg usunięcia tatuażu na obszarze do 25 cm2 Zabieg wykonujemy laserem Alma Harmony XL PRO, który wykorzystuje technologię q-switch czyli ultrakrótkich impulsów światła laserowego w głąb skóry. 500 - 750
Zabieg usunięcia tatuażu na obszarze do 100 cm2 Zabieg wykonujemy laserem Alma Harmony XL PRO, który wykorzystuje technologię q-switch czyli ultrakrótkich impulsów światła laserowego w głąb skóry. 790 - 990
Zabieg usunięcia tatuażu na obszarze powyżej 100 cm2 Zabieg wykonujemy laserem Alma Harmony XL PRO, który wykorzystuje technologię q-switch czyli ultrakrótkich impulsów światła laserowego w głąb skóry. Wycena indywidualna
Zabieg laserowego usunięcia makijażu brwi Zabieg wykonujemy laserem Alma Harmony XL PRO, który wykorzystuje technologię q-switch czyli ultrakrótkich impulsów światła laserowego w głąb skóry. 550
Konsultacja laserowa 200
Wszystkie prawa zastrzeżone
© 2024 TOP CLINIC DER-MED Katowice